Insta360 One X kręć filmy jak pro - porady narciarza FIS


23/05/2019

Prezetujemy pierwszą garść wskazówek, która pomoże Ci kręcić ujęcia rodem z kina sportowej akcji. Poradami podzieli się z Tobą zwycięzca konkursu Insta360 Legend Award - Fabrice Cassing, który na codzień wykorzystuje kamerkę sportową Insta360 ONE X. 

Co byś poradził początkującym filmowcom używającym kamerki ONE X?

Najlepsza wskazówka jaką mogę przekazać to abyś zanim zaczniesz kręcić, wyobraził sobie całe ujęcię. Szczególnie jeśli kręcisz z dużą ilością ludzi. Nagrania sferyczne 360° uwalniają Twoją kreatywność przez to że nie musisz się koncentrować na kadrach, ale nigdy nie zapominaj, że w filmie zawsze główną rolę odgrywa temat i historia, która się za nim kryje.

Jakie wskazówki przekazałbyś komuś kto chciałby kręcić sam siebie na nartach?

Po pierwsze, trzymaj selfie sticka oraz kijek narciarski w jednej ręce, ale uważaj na kąt. Jeśli będziesz trzymał selfie sticka równolegle z kijkiem narciarskim Insta360 sprawi, że kijek narciarski również stanie się niewidzialny na nagraniu - coś czego chcemy uniknąć. Wystarczy, że zamiast 180° zachowasz kąt 120°. Kamerę najlepiej jest skierować jednym obiektywem w kierunku ziemi a drugim w kierunku nieba, czyli poziomo.

Czy uprawiasz jeszcze jakieś sporty poza narciarstwem i czy wyobrażasz sobie używać do nich kamerki ONE X?

Tak, uprawiam wiele sportów takich jak golf, bieganie, rowery górskie czy sporty motocyklowe. Kamera ONE X jest do nich idealna, ponieważ jest mała, lekka i łatwa w użyciu. Idealnie nadaje się do filmowania wszystkich tych sportów bez żadnych zmian w ustawieniach.

Fabrice Cassing - Insta360 ONE X - porady narciarza FIS

Jaka jest Twoja ulubiona funkcja kamery ONE X?

Moja ulubiona funkcja to time-lapse. Jest bardzo prosta w obsłudze i dzięki fenomenalnej stabilizacji sprawia, że ujęcia są w pełni profesjonalne.

Przez ponad 15 lat byłem profesjonalnym operatorem w telewizji sportowej, więc znam się na rzeczy, ale nawet jeżeli jesteś zupełnym początkującym ONE X pozwoli Ci kręcić ujęcia jak profesjonalista.

Twój film jest niesamowity, jak długo zajęło Ci jego nakręcenie i edycja i jakich akcesoriów używałeś do jego nakręcenia?

Wszystko nakręciłem i edytowałem w jeden dzień, a do jego nakręcenia poza ONE X użyłem tylko długiego selfie sticka.Chcesz dowiedzieć się więcej? Śledź na bieżąco nasz magazyn Insta Polska oraz fanpage Insta360 Polska na Facebooku.